Τρίτη, 4 Φεβρουαρίου 2014

Nικητής του ντέρμπυ ήταν ο Α.Ο. Φιλιππιάδας

Α.Ο. Φιλιππιάδας-Θύελλα Σινώπης  3-2

Ο Α.Ο. Φιλιππιάδας ήταν ο νικητής στο μεγάλο ντέρμπυ κορυφής του Β΄ ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με 3-2 απέναντι στη Θύελλα Σινώπης.

Η Θύελλα αιφνιδίασε τον ΑΟΦ και προηγήθηκε στο σκορ με τον Αηδώνη. Ο ΑΟΦ ισοφάρισε με τον Παντιώρα και ο Τσίντζος έκανε το 2-1. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Παντιώρας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 3-1 για τους γηπεδούχους. Στο δεύτερο ημίχρονο το μόνο που κατάφερε η Θύελλα ήταν να μειώσει το σκορ με τον Χατζηγεωργίου.

• Διαιτητής:Αλεξανδρόπουλος
  • Βοηθοί:Μασούρας-Κούτρα
Α.Ο.Φιλιππιάδας (Δημήτρης Λάκκας): Τσάϊμος, Μπάσιος, Νάσκαρης π. Ντούπης, Τσίντζος, Παπασπύρος, Παντιώρας, Ασπρούδης, Καλογήρου, (85΄ Τσιόγκας ) Κάλλης (66΄ Μουστακλής) Μπαλάφας (56΄ Χουλιάρας).

ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ (Καρασαββίδης):Παναγιωτίδης, Χατζηγεωργίου, Νόκα, Καρίπογλου (85΄ Βασιλειάδης) Κωσταντίνης (35΄ Σπυράκος) Μιχαηλίδης, Αμανετίδης, Τυρέκογλου Ε. (46΄ Τυρέκογλου Π.) Αηδώνης, Ιορδανίδης, Καρίπογλου Π.