Τρίτη 28 Σεπτεμβρίου 2010

Οι Γεωργούλας & Χιριστανίδης κατέκτησαν τον τίτλο του διπλού στο Filothei Tennis Open… το Grand Slam των Open τουρνουά

Filothei Tennis Open… το Grand Slam των Open τουρνουά
Ο τίτλος δεν είναι υπερβολή. Ο ΑΟΑ Φιλοθέης κατάφερε και φέτος να δημιουργήσει και να ολοκληρώσει ένα από τα μεγαλύτερα open τουρνουά στη χώρα… το Filothei Tennis Open! Και ο κόσμος το αγκάλιασε με τόση αγάπη, τόσο μέσα στα γήπεδα, όσο και στις κερκίδες που ήταν, ειδικά στους τελικούς, γεμάτες με κόσμο που αγαπά να βλέπει τένις.

Ο Νίκος Ροβάς ήταν ο νικητής στην κατηγορία των masters. O Νίκος, που φαίνεται να ακολουθεί τη συνταγή του καλού κρασιού, και όσο 'παλιώνει' γίνεται ακόμη καλύτερος , νίκησε το Χάρη Καπόγιαννη, με 6-1, 4-6, 6-3 σε έναν τελικό που μόνο χειροκροτήματα και επιφωνήματα χαράς γέμισε την κερκίδα, αποδεικνύοντας πως το ήθος και το ταλέντο των παικτών στο court καθρεφτίζεται στην απόλαυση των θεατών στις κερκίδες.

Ο Χιριστανίδης είχε και αποθέματα δύναμης και με τον Κώστα Γεωργούλα κατέκτησαν τον τίτλο στην πρώτη κατηγορία του διπλού, νικώντας στον τελικό τους Λάσκαρη / Γκοντούζογλου με 6-1, 6-4.

Αναρτηθηκε απο: tennisnews.gr