Πέμπτη 30 Μαΐου 2013

Με νίκη για ξεκινησε ο ΑΓΟΦ στο Μπάσκετ

Επιστροφή στη δράση με νίκη για τον ΑΓΟΦ στο Μπάσκετ (photos)

Τη Κυριακή που μας πέρασε ο ΑΓΟ Φιλιππιάδας αντιμετώπισε σε φιλικό παιχνίδι μπάσκετ την ομάδα του Θεσπρωτικού στο κλειστό γυμναστήριο του Γυμνασίου.

Μετά από πολλά χρόνια απουσίας του τμήματος μπάσκετ από την ενεργό δράση, η επιστροφή έγινε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και συνοδεύθηκε με νίκη παρ' οτι το παιχνίδι ήταν φιλικό.

Ο ΑΓΟΦ απέναντι σε μια πιο έτοιμη ομάδα που είχε δώσει ήδη κάποια φιλικά με άλλες ομάδες της περιοχής ξεκίνησε μουδιασμένα το παιχνίδι και το ημίχρονο βρήκε την ομάδα του Θεσπρωτικού να προηγείται με 23-15

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Φιλιππιάδας μπήκε δυνατότερα από τον αντίπαλο και λεπτό με λεπτό ροκάνισε τη διαφορά και πέρασε μπροστά στο σκορ με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 48-44 υπερ του ΑΓΟΦ.

Προπονήτρια της ανδρικής ομάδας μπάσκετ του ΑΓΟΦ, η Σοφία Σιάφη.